Tijdens Uitnacht Arnhem 2026 doken we de stad in voor een nacht waarin cultuur zich van haar meest speelse en verrassende kant liet zien. Van de kerk vol projecties tot filmzalen waar muziek en dans elkaar vonden, Arnhem voelde even als één groot podium.
Licht, dans en mode in de Eusebius (kerk)
Onze avond begon in de Sint Eusebiuskerk. De kerk was getransformeerd door indrukwekkende lichtprojecties. Tussen het licht bewoog een dansgroep. Daarnaast had de modevakschool kaarten die aandacht vroegen voor de herkomst van kleding, een subtiele maar krachtige reminder om verder te kijken dan het eindproduct.
Muziek en dans op het witte doek
Daarna liepen we door naar het Focus Filmtheater. In de foyer speelde een beginnend muzikant Elize uit Nijmegen haar eigen nummers op gitaar. In de zaal volgde Guilty Dance Film Pleasures, samengesteld door filmprogrammeurs Rob en Kim. Ze deelden hun favoriete dansfilmscènes en lieten zien hoe dans een verhaal kan kantelen. Een mooi voorbeeld was The Life of Chuck, waarin een dansmoment midden in het verhaal alles veranderde.
Spel en erfgoed in Rozet
Bij Bibliotheek Rozet werd de avond lichter en speelser. Er was een quiz over erfgoed, er werden spelletjes gespeeld en samen muziek gemaakt. Het voelde als een huiskamer voor de stad: laagdrempelig, nieuwsgierig en verbindend.
Afsluiten bij Willemeen
We sloten af bij Willemeen, waar de energie nog even doorzinderde.
Conclusie
Uitnacht Arnhem 2026 liet zien hoe veelzijdig de stad is: groot en intiem, kritisch en speels. Een nacht waarin je niet alleen toeschouwer bent, maar actief meebeweegt met licht, film, muziek en de mensen om je heen.